Wat betekent meedoen als consultatiegever?
Vier doelgroepen, frequentie en vergoeding
In de pilot kunnen consultatiegevers meedoen met expertise op het gebied van verslaving en psychiatrie, depressie, eetstoornissen en autisme. Het gaat om ongeveer één tot twee consultatievragen per maand. Als consultatiegever ontvang je een vergoeding na een afgeronde consultatie.
Wat ga je doen?
- Als consultatiegever deel je jouw kennis door inhoudelijke vragen over een lopende behandeling van een regiebehandelaar te beantwoorden. Het gaat om vragen waarvan tijdens de evaluatie blijkt dat consultatie mogelijk kan helpen om de behandeling zelf te kunnen vervolgen.
- We maken voor de pilot gebruik van een het platform 123Consultatie waar behandelaren hun vraag kunnen stellen. Consultatiegevers en vragers krijgen een profiel op dit platform zodat consultatievragers jou kunnen benaderen.
- Wanneer je benaderd wordt en denkt de consultatievrager te kunnen helpen, accepteer je de vraag en beantwoord je deze. Dit kan via een ingebouwde chatfunctie en/of middels (video)bellen.
- Jij rondt je de consultatie af en de consultatievrager gaat zelf verder met de behandeling. Je hebt dus geen contact met de patiënt, en bent ook niet verantwoordelijk voor de casus.
- Omdat we met deze pilot meer inzicht willen krijgen in de meerwaarde van consultatie in de ggz, verzamelen we op een aantal momenten informatie via het platform 123 consultatie. Ook vragen we je een korte enquête (5 minuten) in te vullen aan het begin en bij de afronding van de pilot.
Wat bieden wij jou?
- De mogelijkheid om jouw waardevolle expertise breder in te zetten.
- Een financiële vergoeding per consultatie van 70 euro voor jou of de organisatie waar je voor werkt.
- Ondersteuning via een speciaal digitaal platform om consultaties eenvoudig te laten verlopen.
- De kans om gelijktijdig als consultatievrager mee te doen aan de pilot: kosteloos en laagdrempelig andere experts raadplegen over jouw eigen casuïstiek.
- Je krijgt voor deze pilot een account op het bestaande 123Consulatie platform en bent alleen aangemeld voor consultaties die binnen deze pilot vallen. Ook als je al een account hebt op 123Consultatie kun je je via onderstaand formulier, eventueel met hetzelfde e-mailadres doe je nu al gebruikt voor 123Consultatie, aanmelden voor deze pilot. Na aanmelding worden binnen twee weken jouw gegevens gecheckt en ontvang je een e-mail van 123Consultatie met instructies om een account aan te maken.
Wat neem je mee?
- Je bent al drie jaar regiebehandelaar in de ggz met een actuele BIG-registratie en AGB code.
- Je werkt op dit moment in Nederland in het expertisegebied waar je je voor opgeeft (verslaving en psychiatrie, depressie, eetstoornissen of autisme.
- Je bent nieuwsgierig, oplossingsgericht en hebt affiniteit met kennisdeling en samenwerking.
- Je kunt inhoudelijke vragen vanuit een breed perspectief benaderen, rekening houdend met de context van de behandelaar en patiënt.
- Je bent beschikbaar van mei 2025 tot en met mei 2026 om consultaties te geven via ons platform. We rekenen op ongeveer één tot twee consultaties per maand. In het platform kun je eenvoudig aangeven wanneer je afwezig bent.
- Je kunt tijdens jouw aangegeven aanwezigheid binnen één werkweek consultatievragen accepteren of afwijzen en deze vervolgens binnen één werkweek beantwoorden.